Manželstvo a partnerstvo...

Autor: Ana Časar | 22.11.2015 o 11:06 | Karma článku: 2,61 | Prečítané:  368x

Rozvod je dnes bežnou témou. Partneri si často nerozumia, rozvádzaju sa kvôli maličkostiam, alebo si nájdu takých partnerov, ktorý sa vôbec nehodí ich charakteru. Krása je dočasná, dobrá duša je na celý život.

Manželstvo, alebo partnerstvo ak je to pravé malo by byť trvalé. V ňom by mala vládnuť fyzická, psychická a citová istota. Nemá v ňom miesto žiadne týranie. Treba rozlišovať vzťah medzi obyčajnou zamilovanosťou a osobou s ktorou chceme stráviť zvyšok života. Netreba brať do ohľadu iba ľudskú túžbu, ale určitési pokyny. Stanoviť si partnera podľa svojich zásad. Partneri by sa mali doplňať a podporovať jeden druhého. Tolerancia je veľmi vítaná, pravdaže v normálnej miere. Majú mať silnú túžbu zostať si vernými a vykoreniť pokušenie nevery. Partneri by mali byť aj najbližšími priateľmi. Mali by pestovať láskavosť, citlivosť a starostlivosť. Mali by si odpúšťať a mať pochopenie jeden pre druhého. Zlé rozhodnutie môže priniesť nešťastie a bolesť všetkým, ktorých sa to týka. Výber partnera ovplyvní zvyšok nášho života. Mal by si uctievať svojich rodičov. Hovorí sa, že ako partner zaobchádza so svojou matkou tak bude jedného dňa i so svojou vyvolenou. Pod nešťastným manželstvom, alebo partnerstvom rozumieme manželské týranie, neveru... Ak chceme byť spokojný počas života výber partnera, partnerky je veľmi dôležitý. Nehľadať zase toho ideálneho, ideálnu, lebo taký - á neexistuje, ale takého - ú s ktorým a s ktorou si budeme rozumieť a milovať sa počas celého života bez ohľadu na problémy a prekážky s ktorými denodenne bojujeme.

article_photo

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?